Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Rodinná kuchyňa – pripravená na skvelé spoločné varenie

Zdá sa, že odvrátenou stranou home office je častejšie domáce varenie. Keď sú možnosti výjazdu do mesta obmedzené, skôr varíme. Spoločné varenie – pečenie pizze alebo vaľkanie cestovín – môže byť zábava a spôsob, ako kreatívne tráviť čas so svojimi deťmi. Ako zabezpečiť, aby bola rodinná kuchyňa na takéto výzvy pripravená?

Je to príležitosť siahnuť po receptoch, ktoré ste vždy chceli vyskúšať, no chýbal vám čas. Napríklad upiecť si kváskový chlieb a pripomenúť si, ako chutili najlepšie palacinky starej mamy a podobne. Rodinné varenie, príprava jedla nie v zhone medzi kúpaliskom a hodinou angličtiny, ale pri krásne prestretom stole. Takto sa oplatí využiť čas. Svet sa trochu spomalil.

Kulinárske blogy majú rekordy sledovanosti a správy z trhu domácich spotrebičov naznačujú, že mnohí z nás sa rozhodli doplniť kuchynské vybavenie. Tí, ktorí chcú experimentovať, môžu využiť workshopy o varení – sú dostupné online a niektorí dokonca dostanú potrebné ingrediencie až domov.

Skvelá zábava je v tomto prípade zaručená. Kuchynský ruch najmä v spoločnosti blízkych uvoľňuje a odbúrava stres. Nehovoriac o tom, ako skvelé dobré jedlo zlepšuje náladu. Najmä jedlá, na ktoré máme chuť, pretože nám pripomínajú príjemné chvíle. Existuje pre nich špeciálny výraz – komfortné jedlo. Dobre to poznáme, vôňa perníkov a sušených húb nás sviatočne naladí.

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*