Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Bicyklovanie a vypracovanie sedacích svalov

Bicyklovanie vynikajúco tvaruje spodnú časť tela. Najintenzívnejšie pracujú svaly na nohách, ako sú kvadriceps a lýtkové svaly. Sedacie svaly však odvedú menej práce a zapojené sú skôr nepriamo. Pri jazde sa zapájajú aj svaly rúk, brucha a chrbta.

Bicyklovanie a svaly zadku – ako šliapať do pedálov?

Stojí za to vedieť, že miera zapojenia svalov závisí od viacerých faktorov, a to: od nastavenia bicykla, zvoleného prevodu – čím intenzívnejšie šliapete, tým viac vaše svaly pracujú, ako aj od sklonu a štruktúry jazdeného terénu. Ďalšou dôležitou otázkou je správna poloha tela pri bicyklovaní.

Cyklistika a práca jednotlivých svalov zadku

V závislosti od polohy pedálov pracujú v rôznych momentoch jazdy rôzne časti svalov nôh a zadku. Keď robíme tlačný pohyb, najviac pracujú kvadricepsové svaly stehien a zadku. Keď je noha iba v spodnej časti pedálov, zaťažujú sa lýtka. Ak naopak chodidlo vykonáva „ťahací“ pohyb prednou časťou pedálov, čím „ťahá“ pedál nahor, intenzívne pracujú zadné svaly nôh a predné svaly pod líniou kolien.

Cyklistika – ďalšie výhody

Tvarovanie a modelovanie nôh, zadku, brucha a rúk nie je jediným benefitom cyklistiky. Tréning na bicykli zlepšuje vašu kondíciu a pomáha schudnúť – intenzívna jazda vám pomáha spáliť veľké množstvo kalórií. Je to tiež výborná forma rozcvičky, ktorá pripraví telo na ďalší tréning.

Navyše, ak jazdíme vonku, okysličíme srdce, mozog a pľúca ako pri každej fyzickej námahe. Pri pohybovej aktivite sa vyplavujú aj endorfíny, teda hormóny šťastia, čo prispieva k lepšej nálade a pohode. Cyklistika je navyše skvelá zábava, pekné a aktívne trávenie času a tiež bezplatná forma cestovania.

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*