Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ako zodpovedne recyklovať tonerové kazety

Každý, kto používa a vymieňa tonerové kazety do tlačiarní, vie, že najjednoduchšie je ich vyhodiť a neriešiť. Táto možnosť je často lákavá – no nie je správna. Recyklácia tonerových kaziet je zodpovednejší a udržateľnejší spôsob, ako sa ich zbaviť. Navyše, je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Ako môžete recyklovať:

  • Odovzdajte ich u predajcu
  • Pošlite ich poštou
  • Spolupracujte s neziskovou organizáciou

Či už vás znepokojuje recyklácia kaziet HP, či inej značky, napr. známych tonerov Canon, recyklačné program spoločností sú zvyčajne bezplatné, efektívne a dobré pre planétu.

Prečo musíme recyklovať

Vyhadzovanie prázdnych kaziet do koša znamená, že idú rovno na skládku a tvorí viac a viac odpadu, ktorý planétu zahlcuje.

Podľa National Geographic sa recykluje iba 9 % plastov. Rozklad takýchto materiálov trvá viac ako 400 rokov a len 12 % sa spáli. Plastová kríza už je preto smutnou realitou.

Nič nerobením si nepomôžeme a problém len tak z ničoho nič nezmizne. Naopak bude sa zhoršovať, takže musíme konať. Preto je dôležité zvážiť, čo kupujete a ako nakladáte s odpadkami.

Spoločnosť HP sa ujala iniciatívy a pustila sa do roboty. Jedným zo spôsobov ako to robí je program recyklácie tonerov, ktorý je súčasťou iniciatívy HP Planet Partners Initiative. Každý, kto si kupuje spoľahlivé tonery HP, alebo Samsung, sa teda môže zapojiť a prispieť k pozitívnej zmene. A čo viac – je to zadarmo!

Dopad recyklácie

Spoločnosť HP napríklad od roku 2000 opätovne použila v produktoch viac ako 199 mil. libier recyklovaných plastov. To je ekvivalent 5 000 nákladných áut plných plastu, ktorý sa nedostal do vodných tokov a na skládky.

Spoločnosť HP sa tiež spojila s neziskovými organizáciami, aby dala ľuďom žijúcim na búrkou zničenom Haiti šancu na lepší život. Prostredníctvom programu môžu zbierať fľaše, ktoré sa potom premenia na tlačové produkty HP, zatiaľ čo oni zarábajú peniaze pre komunitu. pomáhajú tiež miestnym deťom k štipendiám a rodinám založiť malé biznisy.

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*