Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ako vytvoriť zaujímavý interiér plný výrazných farieb?

V posledných rokoch sme sa naučili zariaďovať tlmené interiéry, v ktorých dominuje jemná béžová a sivá. Teraz je čas na výrazné a svetlé farby, ktoré oživia naše byty! Ako zaviesť farby do interiéru? Poradíme!

Farba na podstavci

Mnohých z nás už minimalistická biela nudí. Dokonca aj pastely, ktoré mali vniesť do miestností trochu farby – stále bledé miestnosti bez prítomnosti šťavnatej zelenej, žiarivej oranžovej či zasnenej modrej!

Intenzívnych farieb sa často vzdávame v obave, že interiér zahltia a prinesú doň chaos. No zároveň zabúdame, aké úžasné je hrať sa s farbami, kombinovať ich v rôznych konfiguráciách a vytvárať priestory, kde sa cítime naozaj dobre.

Pri použití výraznej palety farieb stojí za to pamätať na umiernenosť. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré vám pomôžu dosiahnuť požadovaný farebný efekt, ako aj zachovať harmóniu v interiéri a vyhnúť sa ohromujúcim efektom.

Preč s nudou! Interiéry plné farieb

Výrazné farby na stenách sú riešením pre odvážnych ľudí, ktorí s radosťou používajú farby. Ak máte obavy z kompletného premaľovanie izby na výraznú svetlú farbu, môžete skúsiť napríklad farebný strop alebo vniesť farby do interiéru pomocou nábytku a doplnkov. Je to veľmi jednoduché.

Niekedy nám stačí krvavo červená pohovka alebo rohový gauč, prípadne citrónovo sfarbené kreslo. Koberec zdobené farebnými vzormi, závesy s pútavými potlačami, konferenčný stolík s intenzívnou modrou doskou, či zelená komoda alebo na stene zavesený obraz podľa vášho vkusu. Existuje veľa možností na hru s farbami!

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*