Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ako vybrať rodinnú sedačku

Nepohodlné vankúše, látky na ktorých vidno každú škvrnu a gombíky, ktoré odpadnú hneď na druhý deň. Aby ste sa tejto „sedačkovej katastrofe“ vyhli, prinášame rady ako vybrať najlepšiu rodinnú sedačku.

Čo je základ pri kúpe pri rodinnej sedačky?

Ako prvé si určte veľkosť. Kuknite napr. na spoľahlivé sedacie súpravy na mieru Bratislava. Ak chcete rovnakú veľkosť ako má vaša pôvodná pohovka, poznačte si jej rozmery a použite ich ako pomôcku. Ak začínate od nuly, zmerajte miesto, kde bude pohovka bývať. Môžete použiť maliarsku pásku na označenie rozmerov na podlahe. Zistite, či sa pohovka zmestí cez vchody, chodby atď.

Aký druh konštrukcie zvoliť?

Najprv hľadajte pevný rám. Rámy z tvrdého dreva sú najodolnejšie, no väčšina sedačiek je vyrobená z umelého dreva. Vyhnite sa MDF, alebo drevotrieskovým doskám; nábytkárska preglejka, upravené tvrdé drevo, či masívne drevo sú lepšou voľbou, ako potvrdzujú pohodlné sedačky z Bratislavy. Pretože nevidíte rám hotovej pohovky, budete si musieť prečítať špecifikácie výrobcu, aby ste tieto informácie našli. Dobrým tipom pre nájdenie kvalitnej sedačky je tiež hľadať u lokálnych výrobcov.

Voľba vankúšov

Pokiaľ ide o vankúše, voľba závisí od vašich osobných preferencií, ale jedna vec, ktorej sa vyvarujte sú 100% páperové vankúše. Rodičia aj dekoratéri varujú, že aj keď sú takéto vankúše super, sú pohodlné a luxusné, sú príliš ťažké na to, aby vyzerali pekne, pretože vyžadujú každodenné načechrenie. Pokiaľ ide o penové vankúše, hľadajte strednú úroveň pevnosti vankúšov. Rýchlo sa totiž opotrebujú a nechceme predsa, aby pôsobili spľasnuto, keď po nich deti poskáču.

Aká farba pohovky je najlepšia pre rodiny?

Vždy je dobré voliť stredne tmavý tón. Vidno na nich najmenej škvŕn. Na príliš tmavej pohovke, hoci sa zdá ako najistejšia možnosť, je veľmi vidieť svetlé psie chlpy, či škvrny od mlieka. Ak sa vám však stredný tón nepozdáva a túžite po bledej, stavte paradoxne na bielu, lebo ju môžete vybieliť.

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*