Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ako udržať svoje auto v bezpečí

Ste aj vy jeden z tých nadšencov, ktorí na svoje milované auto nedajú dopustiť? Ak áno, týchto pár riadkov je práve pre vás. Ak ste zvyknutý, svoje autíčko strážiť ako oko v hlave, existuje mnoho vymožeností ako to ešte vylepšiť.

Ako chrániť auto pred počasím

V poslednej dobe je počasie viac než nevyspytateľné, preto je vhodné byť na jeho prekvapenia pripravený. Prinášame pár tipov ako udržať automobil v bezpečí a dobrom stave:

 • Vyššie pozemky. Ak žijete v oblasti ohrozenej záplavami, presuňte vozidlo radšej na vyššie položené miesto.
 • Parkujte vo vnútri. Táto rada sa môže zdať banálna, no netreba na ňu zabúdať. Prístrešok je vždy lepší než otvorené priestranstvo, a to neplatí len o počasí, ale aj o zlodejoch.
 • Zakúpte si ochranné gumové vaničky do kufra. Vďaka nim zostane váš kufor vždy čistý a v bezpečí. Vanička zabraňuje poškodeniu a chráni auto pred nepriaznivými vplyvmi. Sú vodopudné a chránia pred špinou, prepichnutím, ale aj rôznym nehodám ako napríklad rozliatie limonády. Koberček ostane pekne čistý a v suchu. Nič sa nepoškrabe, nepretrhne a na dovolenkách sa tak nemusíte stresovať.
 • Zaobstarajte si auto-plachtu. Kvalitná plachta dokáže poskytnúť primeranú ochranu pred slnkom a inými živlami. Ak tak neurobíte, riskujete preliačene plechu napríklad krúpami.
 • Nainštalujete si užitočné deflektory Škoda. Nad dvere dvier automobilu sa dá namontovať deflektor, ktorý chráni interiér auta pred dažďom, alebo čímkoľvek, čo počasie prinesie v prípade mierne pootvorených okien. Ak chcete zmeniť prúdenie vzduchu môžete si namontovať deflektory aj na strené okno.
 • Komplexné pokrytie. Skontrolujte si poistnú zmluvu a uistite sa, či máte zaručené pokrytie škôd auta v dôsledku búrky.
 • Kontrola údržby. Autá, rovnako ako my ľudia, potrebujú z času na čas „preventívku“. Dávajte si teda pravidelne kontrolovať tlak v pneumatikách, batériu, no aj výmenu oleja.

  Zanechajte komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*