Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ako sa vyhnúť hmyzu v interiéri

Aj keď sa môže zdať takmer nemožné udržať hmyz stále vonku, tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to skúsiť.

Hmyz má rád pekný a prívetivý domov z rovnakých dôvodov ako my ľudia. Chce jedlo, vodu a prístrešie. Medzi bežných narušiteľov vyskytujúcich sa v domácnostiach patria mravce, šváby, mole, muchy, stonožky a pavúky. Majitelia domácich zvierat sa niekedy môžu stretnúť aj s blchami a kliešťami. Každý z týchto škodcov sa môže objaviť v rôznych obdobiach roka a niektoré sú v určitých častiach krajín problematickejší ako iní.

Utesnite trhliny a otvory

Skontrolujte okná a dvere. Ak uvidíte nejaké praskliny alebo diery, utesnite a opravte ich. Postarajte sa o nové lemovanie okolo dverí. Zabránite tak nielen chladnému prievanu, ale aj nepozvaným hosťom. Najúčinnejším pomocníkom sú však praktické siete proti hmyzu. Dajú sa inštalovať skoro na každé okno či dvere. Väčšinou inštalácii siete proti hmyzu neprekážajú ani kvalitné žalúzie na okne. Pokiaľ ich však máte, treba zvýšiť opatrnosť pri inštalácii.

Upracte kuchyňu a celý byt

Mravce idú po sladkých veciach. Mole milujú ryžu, múku, cereálie a orechy. Chrobáky uprednostňujú širokú škálu potravín vrátane múky, sušeného ovocia, orechov, čokolády a korenia. Uistite sa, že potraviny skladujete v tesne uzavretých nádobách a kupujte si malé balenia, ktoré je možné spotrebovať za kratší čas. Udržujte podlahy a pulty čisté a bez omrviniek. Aby sa do múky nedostal hmyz, môžete ju dať do mrazničky. Nezabudnite na jedlo domáceho maznáčika, na tie si hmyz robí taktiež zálusk.

Pravidelne vyhadzujte koše a vysávajte. Nezabudnite čistiť odtok kuchynského drezu a vane. Vyhnite sa hromadám časopisov, novín a škatúľ – radi sa v nich zdržiavajú šváby.

Vysušte vlhkosť

Opravte všetky netesné kohútiky, odtoky alebo potrubia. Uistite sa, že vaša klimatizácia, práčka a sušička správne fungujú. V oblastiach domu, ktoré sú vždy vlhké, ako napríklad pivnica, spustite odvlhčovač. A pozor na podkrovie!

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*