Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ako na praktickú kuchyňu

V kuchyni je veľa práce. Pri jej navrhovaní však popri estetike nesmieme zabúdať na funkčnosť a ergonómiu. Prinášame rady, ako na to.

Udržujte krátku vzdialenosť medzi drezom, umývačkou riadu a skladom

Umiestnite umývačku riadu blízko drezu, aby ste predišli kvapkaniu jedla a mastnoty na podlahu. Do spodných skriniek ukladajte taniere, poháre, kuchynské náčinie a ďalšie veci, ktoré používate každý deň, aby ste si nenamáhali chrbticu a chrbtové svaly. Veci, ktoré zvyčajne nepotrebujete, odložte radšej do horných skriniek s ľahko použiteľným Aventos HK-XS kovaním.

Sprístupnite odpadkový kôš

Zvyčajne nevenujeme umiestneniu smetného koša pri navrhovaní kuchyne toľko času, koľko by sme možno mali vzhľadom na to, ako často ho používame. Najlepšie je, ak ho umiestnite na najdostupnejšie miesto v kuchyni, napr. na koniec ostrovčeka pri vchode do kuchyne. Kompostovací kôš je najefektívnejšie umiestniť blízko miesta kde pripravujeme jedlo.

Zásuvky v kuchyni

Spotrebiče zvyčajne ukrývame v skrinkách a zásuvkách a preto je dôležité aby sa ľahko vysúvali. Vsaďte teda na praktické AVENTOS HK top. Môžete si tiež zaobstarať špeciálne nálepky, aby sa vaše skrinky pri častom používaní nepoškodili.

Správne osvetlenie

Kuchyňa je srdcom domova. Je najfrekventovanejšou časťou domu, a preto je tu dobré osvetlenie nevyhnutné. Odporúčané je vrstviť zdroje svetla, aby ste si mohli vyberať a zároveň pokryli celú miestnosť.

Príklad ako na to: Zaveste závesné lampy nad jedálenský stôl a kuchynský ostrovček, a nainštalujte LED pásové svietidlá pod skrinky, aby ste rozjasnili pulty a tmavé kúty vašej kuchyne. LED svetlá sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Závesné svietidlá nad ostrovčekom umiestnite priamo nad ním, aby nevrhali tieň.

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*