Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ako často treba navštevovať urológa?

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako často by ste mali navštevovať urológa/urologičku? Ženy navštevujú gynekologickú ambulanciu minimálne raz do roka, no čo muži? Mnohí dospelí muži ešte u žiadneho ani neboli. Ak medzi nich patríte, no rozmýšľate kedy je ten správny čas, s odpoveďou na túto otázku vám pomôžeme v tomto článku.

Keď 40 klope na dvere

Vo veku okolo 40 rokov je prehliadka urológa/urologičky silno odporúčaná. Skúste napríklad spoľahlivého urológa v Komárne, či v hlavnom meste. Čo sa týka dostupnosti, je to ako s akoukoľvek inou ambulanciou.

Môžete napríklad zavítať na ORL v Košiciach,  no ORL objavíte aj v Bystrici či ďalších mestách. Ak nemáte problémy s močením, väčšina ľudí môže návštevu ambulancie odložiť práve do 40. narodenín, kedy je potrebné vyšetrenie prostaty. Podporíte tak zdravie močových ciest a zaručí prevenciu pred  rakovinou prostaty. Aj keď sa väčšina mužov tohto vyšetrenia bojí, pravdou je, že to nie je také zlé, ako sa zdá. Ak ste teda prekročili 40-ku alebo sa k nej blížite, určite vážne zvážte návštevu urológa.

Ak postrehnete problémy s močením

Bez ohľadu na to, koľko máte rokov, ak máte problémy s močovými cestami, ako infekcie močových ciest, alebo krv v moči, budete musieť navštíviť urológa. Môžu, no nemusia to byť príznaky závažných zdravotných stavov, ktoré môže liečiť iba lekár. Existuje mnoho rôznych príčin problémov s močením a ak dostatočne skoro zistíte čo sa deje, môže vám to zachrániť život. Ak máte krv v moči, bolesť v penise, či v semenníkoch, alebo akékoľvek iné problémy s močením, ísť k urológovi čo najskôr je rozumné rozhodnutie.

A čo po 40?

Po absolvovaní prvého vyšetrenia prostaty nebude možno nutné absolvovať ďalšie vyšetrenie po dobu najmenej 10 rokov. V závislosti od vášho zdravotného stavu však možno budete musieť navštíviť urológa raz ročne, alebo aj častejšie.

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*