Header Ad

Kategórie

Najčítanejšie

Ak sa stane niečo nezvyčajné a zapletie sa do toho vybitá Tesla, chce o tom vedieť celý svet. Prečo?

Možno ste už čítali o tom, že minulú stredu v nákupnom centre Westfield v Londýne zablokovala na viac ako 3 hodiny vjazd vyložená Tesla. Auto sa z nejakého dôvodu zastavilo a na pohyb potrebovalo potlačiť alebo odtiahnuť. Iste, stane sa to denne tisíckam áut po celom svete. Táto novinka zaplavila weby snáď na každom kontinente.

Komentátori vyčítajú, že v aute s tak veľkými batériami a v situácii, keď systém pri poklese hladiny na 20 % komunikuje o potrebe nabíjania, si vybitie ku dnu vyžiadalo zo strany majiteľa veľkú námahu. A najmä v Londýne, kde nechýbajú nabíjacie stanice, má samotné nákupné centrum Westfield 24 Superchargerov. A možno práve k nim mal tento nešťastník namierené. V každom prípade – zaseklo sa to a ako uvádzajú používatelia Redditu – na viac ako 3 hodiny. Až po tomto čase dorazila služba Tesly a pomohla vyriešiť situáciu.

Mimochodom, je zaujímavé, že tak dlho bolo za Teslou 10 motorov na výfukové plyny, ktoré vodiči nevedeli dostať z pasce. Aspoň to naznačujú fotografie a komentáre, ktoré zverejnil jeden z dopravných zápch po troch hodinách parkovania.

Zaujímavosť alebo len prehnaný záujem?

Žiadna reklama, žiadne PR kampane, žiadne propagačné kampane – značka vstúpila do hlavného prúdu a spôsobuje väčší zmätok ako mnohí záslužnejší výrobcovia v histórii automobilového priemyslu. Aj keď sa to nevie – možno historici jedného dňa postavia Muska do radu s Rudolfom Dieslom a Henrym Fordom. Som presvedčený, že ak by sa rovnaké dobrodružstvo stalo Renaultu Zoe alebo Nissanu Leaf, internet by reagoval inak. Ale keď majiteľ Tesly niečo chystá – oplatí sa okolo toho robiť haló, lebo to určite cvakne.

    Zanechajte komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.*